دستور جلسه این هفته کار ،تحصیل و قدرت هست . شاید برای بعضی‌ها سؤال پیش بیاید که این دستور جلسه چه ربطی به درمان اعتیاد دارد؟

 اگر خوب دقتکنیم و به طبیعت نگاه کنیم متوجه این دستور جلسه می‌شویم که در نظام هستی اصلاً رکوردی وجود ندارد. خورشید ،ماه و تغییر فصول همه در حال حرکت‌اند و هیچ‌گونه سکون وجود ندارد. و هرکدام کار خودشان را به‌خوبی و به‌موقع انجام می‌دهند. درست است برای مخارج زندگی باید کارکرد .ولی  برای زندگی کردن  کار کفایت نمی‌کند . کار به‌تنهایی فقط موجب می‌شود که ازنظر روح و روان شخص در تعادل باشد این‌یک نوع برنامه‌ریزی است برای اینکه شخصی که کار می‌کند به‌قول‌معروف سرش گرم کار خودش هست در کار دیگران دخالت ،تجسس نمی‌کند و بیشتر حواسش به  کار خودش هست معمولاً انسان‌های بیکار بیشتر برای مردم نقشه می‌کشند وتو حاشیه هستند.

یا در مورد تحصیل هم همچنین کسانی که دنبال تحصیل هستند هم مثل کسانی که فقط به فکر کار هستند سرشان گرم رشته تحصیلی و ادامه دادن  هستند ولی در هردو صورت نمی‌شود افراط یا تفریط باشد .برای رسیدن به قدرت که منظور کنگره قدرتی که اعتمادبه‌نفس بدهد .انرژی و لذت داشته باشد .نه این‌که اگر ازنظر مالی قوی شدیم دیگر نفس اماره قدرت را به دست بگیرد.و نتوان از این مال اندوخته درراه خیر و صراط مستقیم خرج کرد. و یا در تحصیلات با گرفتن مدرک بالا آن‌قدر منیت بالا رود که بقیه انسان‌ها را آدم حساب نکنیم .و روش درست زندگی کردن را فراموش کنیم. منظور این  دستور جلسه این است که برای رسیدن به آرامش ،تعادل ،آسایش بالا رفتن دانایی برای حل مشکلات به هر دو منبع کار و تحصیل نیازمندیم. تابه قدرت برسیم .قدرت فقط جاه و مقام نیست که به نظر مردم  پول‌دار باشیم یا تحصیل‌کرده که تعریفمان بکنند ببینیم پشت این‌ها چه حسی است. منظور قدرت یعنی این‌که من به سمت کمال و پیشرفت معنوی برسم. اجرای قوانین الهی باشد. نه اینکه زورم زیاد شود بخواهم بر دیگران حکومت کنم .خودم را بشناسم. نفس اماره را بشناسم و قدرت را به دستش ندهم. و در آخر با علم و دانشی که به دست می‌آورم و با اندوخته‌ای که از کار کردن به دست می‌آورم بتوانم مشکلات و مسائل روزمره خودم را حل کنم. درکنگره قدرت با تغییر در جایگاه‌های خدمتی و خدمت کردن و آموزش حتی با یک مشارکت به دست می‌آورم.تاریخ : پنجشنبه 4 مرداد 1397 | 03:25 ب.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: :.