به نام قدرت مطلق
خلاصه سی دی تعطیلات


در کنگره چون هدف یکی است افکار، اندیشه و اخلاق همه یکی می‌شود کسی نافرمانی نمی‌کند.
سرزنش، غیبت و بدگویی نیست ‌انگار همه اعضا در هم ادغام‌شده‌اند همه به‌طرف نور (صراط مستقیم) درحرکت هستند.

ابتدا آقای مهندس پیامی را که مربوط به 81/8/16 بود را خواندند و در مورد آن صحبتی را باز کردند که هر کتابی باید یک هدف داشته باشد. به‌طور مثال: رمان، شعر، قصه، کتاب شیمی و فیزیک، کتاب در مورد صور آشکار و پنهان ممکن است یک نفر برای اینکه مطرح شود کتاب بنویسد. پس اگر کتاب ما درست و صحیح مطرح نشود به مشکل برمی‌خورد.

در ادامه فرمودند: اگر رهجویی به رهایی می‌رسد کار گروهی بوده، به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست. راهنما آموزش می‌دهد، مسئول نشریات و مسئول ot ... همه کار را کامل می‌کنند. بعضی از رهجویان ما مقیم ایران نیستند ولی چون کار ما کمک کردن به دیگران است ملیت، زبان، پوست و کشور برای ما معنا ندارد.فقط آموزش می‌دهیم ولی کارت عضویت به آن‌ها داده نمی‌شود چون برای درست کردن کارت عضویت باید کارت ملی داشته باشند.

در کنگره چون هدف یکی است افکار، اندیشه و اخلاق همه یکی می‌شود کسی نافرمانی نمی‌کند.

سرزنش، غیبت و بدگویی نیست ‌انگار همه اعضا در هم ادغام‌شده‌اند همه به‌طرف نور (صراط مستقیم) درحرکت هستند.

و اما در مورد تعطیلات: اوایل کنگره ایام نوروز و در فصل تابستان تعطیلات وجود نداشت و آقای مهندس دستور داده بودند که نباید تعطیل باشد چون آن موقع تفکر و دید این‌گونه بود که کنگره مثل یک بیمارستان و کلانتری باید باشد قاچاق فروشان و مصرف‌کنندگان که تعطیلی ندارند و بازار مصرف دایر است پس کنگره هم باید دایر باشد ولی بعداً تفکرات به‌نوعی دیگر شد و با وجود ایمان و اعتقاد آقای مهندس به این روش مطمئن شدند که افرادی که روی این متد هستند آن‌قدر آموزش گرفته‌اند که بتوانند در تعطیلات روی برنامه باشند.

ما در هفته سه جلسه آموزشی داریم، به خاطر اینکه فشار سنگینی روی کمک راهنماها، مرزبانان و ... نباشد بقیه روزهای هفته را تعطیل کردیم. برنامه روز جمعه مربوط به کلاس آموزشی نیست صرفاً جهت پیک‌نیک و ورزش حساب می‌شودمن دو دوره تعطیلات را در کنگره اجبار کردم که همه استفاده کنند. اگر تعطیلات نبود کمک راهنماها هم نمی‌توانستند به مسافرت بروند و دلشان شور رهجوها را می‌زد.

چرا تعطیلات باید باشد؟ کار کردن دائم راندمان را پائین می‌آورد. کار هرز گاهی در تعطیلات اشکال ندارد. فشار کار انسان را داغان می‌کند-1  کار زیاد برای انسان مثل سم است. 2- باعث می‌شود که نتوان تفکر کرد. 3- ضربه شدیدی به انسان می‌زند.

یک شخص نمی‌تواند در انجام کار فنی، کار فکری هم کند مثل‌اینکه شخص سوار چرخ‌وفلک و در حال حرکت است. وقتی انسان دائم در حال کار کردن باشد نمی‌تواند برنامه‌ریزی کند، نمی‌داند کاری که انجام می‌دهد به نفع اوست یا نه سوار دوچرخه است و مثل چرخ‌وفلک در حال رکاب زدن است و اصلاً نمی‌ایستد و انرژی را می‌گیرد. یا موقعی می‌تواند درست فکر کند که خسته نباشد.

بیشترین افرادی که مواد مصرف می‌کنند کسانی هستند که بیشتر کار می‌کنند کار زیاد انرژی را از انسان می‌گیرد و مجبورند برای کار کردن بیشتر، از مواد استفاده کنند. پس باید بین کار کردن و نکردن فاصله‌ای باشد تا انسان فرصتی پیدا کند و بتواند فکر کند که آیا کاری که انجام می‌دهد درست است یا غلط

مرحله بعد تعطیلات باید شرایطی داشته باشد.معمولاً قبل از مسافرت یک برنامه‌ریزی خاص باید باشد مثلاً به چه شهری یا کشوری برویم، زمان و مکان، نوع وسیله نقلیه، سفر خارج یا سفر داخلی، چند روز، رفت‌وبرگشت، اقامت در هتل و... تمام این موارد را باید رعایت کرد تا یک سفر خوبی را در تعطیلات گذراندتعطیلات هم باید هدف داشته باشد. یک موقع برای استراحت، آرامش و آسایش سفر می‌کنیم یک موقع هم می‌خواهیم به رخ دیگران بکشیم که ما هم مسافرت رفته‌ایم که این روش دوم اشتباه است.

قبل از مسافرت باید به چند نکته مهم توجه کرد: 1- بودجه 2- برنامه‌ریزی 3- تعطیلات باشد.

1-     بودجه و هزینه سفر: اولین مسئله‌ای است که باید برای مسافرت اهمیت داد و یک‌مرتبه پولدار شدن و جمع‌کردن آن‌یک بار خیلی سخت است. شش الی هفت ماه قبل از سفر باید حساب‌شده مقداری پول را پس‌انداز کرد تا موقع سفر مشکل مالی وجود نداشته باشد.

2-     برنامه‌ریزی: اینکه چه زمانی، چه مکانی و وسیله رفت‌وآمد باید از قبل مشخص باشد. اگر بدون برنامه‌ریزی قبلی باشد به مشکل برمی‌خوریم. مثلاً امکان پارک، استراحت و جایی برای خواب پیدا نمی‌شود و مجبور می‌شویم کنار خیابان بمانیم که این اصلاً درست نیست و موجب ناراحتی ما می‌شود و از سفر خاطرات خوبی را نداریم و میلی هم به مسافرت پیدا نمی‌کنیم.

3-     تعطیلات: اگر بودجه باشد برنامه‌ریزی صحیح هم باشد ولی تعطیلات نباشد نمی‌توان سفر کرد چون فرصت نیست برای رسیدن به هدف.

تایپ: کمک راهنما همسفر فاطمهتاریخ : چهارشنبه 10 مرداد 1397 | 07:51 ب.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: :.