به نام آن که جان را آفرید

جلسه اول از دور چهارم با حضور همسفران سفر اول و دوم با دستور جلسه وادی دوم و دبیری همسفر زهرا ، استادی کمک راهنما همسفر فاطمه در تاریخ 97/8/2 راس ساعت ۱۹ آغاز به کار کرد :

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر

خداوند را سپاسگزار و شاکرم که یک بار دیگر توفیقی حاصل شد تا در کنار شما عزیزان بامحبت باشم. قبل از این که دستور جلسه امروز را کار کنیم چند نکته را لازم و ضروری می دانم که تذکر دهم. اول اینکه هفته آینده لژیون خدمتگزار ما هستیم. حداقل یک ربع زودتر در شعبه باشید تا خدمت بگیرید ، خانم مرجان گفتند اگر لژیون خدمتگزار ده دقیقه به ساعت پنج در شعبه حضور داشته باشد می تواند خدمت بگیرد. اگر نه دقیقه مانده به ساعت پنج آمد نمی تواند خدمت بگیرد. خدمت هم فقط خواندن نوشتار ، مهماندار و میکروفن گردانی نیست. طی کشیدن سالن ، تمیز کردن راه پله ودستشویی و پذیرایی کردن با لژیون خدمتگزار است.


مطلب دوم این است که قبل از شروع لژیون چیدمان و مرتب کردن صندلی ها بسیار اهمیت دارد.

سومین مورد ، آماده شدن برای جشن گلریزان است. درست است که شما به تازگی به لژیون آمدید و اکثرتان سفر اولی هستید ولی وظیفه دارم که شما را با جشن گلریزان آشنا کنم. ما اگر حالا با آرامش در حال آموزش هستیم  و بدون استرس و نگرانی روی این صندلی ها و در این سالن در کنار بخاری و کولر هستیم همه را مدیون آقای مهندس هستیم چقدر این مرد بزرگ سختی کشید. جلساتشان هر از گاهی در کنار پیاده رو ، درپارک ، مستاجری کشیدن و شکایت همسایگان و پس از آن دادگاه رفتن و مشکلات دیگر حالا برخود واجب می بینیم که برای داشتن یک مکان مناسب برای خود در حد توانمان دراین جشن کمک کنیم. به قول ضرب المثل قدیمی که می گوید : دیگران کاشتند ما خوردیم ، حال ما بکاریم تا دیگران بخورند. قدم برداشتن در صراط مستقیم و کمک کردن حتما خیر و برکتش چندین برابر به خودمان بر می گردد باید تجربه کنیم .

وقتی خانم مرجان می گویند : من برای جشن گلریزان لحظه شماری می کنم صد درصد خیر و برکتش را در زندگیش تجربه کرده که این چنین به استقبال آن هفته می روند.

بعد از آن همسفران زهرا ، ملیحه و الهه از روی متن وادی دوم خواندند.

مشارکت همسفر الههما با هدف خاصی به دنیا آمدیم ، نباید تصور کنیم که بیهوده خلق شدیم. با حرکت در جهت آموزش هم می توانیم هم به خود و هم دیگران کمک کنیم.

همسفر زهرااین وادی در مورد شناخت خودمان و شناخت جسم مان هست. با این که مشکلات هست ولی با امید در مقابل مشکلات انشالله به رهایی می رسیم و درون شهر خود را آباد می سازیم. منظور ازجنگ نرم هم یعنی اینکه با تفکر و اندیشه درست می توانیم سرنوشت خود را خوب رقم بزنیم.

همسفر ملیحهوادی دوم وادی امید است. ما به دنیا آمدیم که با ناامیدی بجنگیم.

 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

وادی اول وادی تفکر است. یعنی برای انجام هر کاری ، هرحرفی و هر عملی که قرار است انجام شود باید از قبل یک تفکر ذهنی در درون صورت بگیرد.

وادی دوم وادی امید است. تیتر این وادی به اندازه یک مقاله صحبت دارد .

تمام موجودات که در هستی خلق شدند بیهوده ، تصادفی و الکی نبودند یعنی با هدف و اندیشه خلق شدند خلقت برای انسان رسیدن به تکامل و رشد و تعالی است. اگر خوب تفکر کنیم و با دقت به هستی نگاه کنیم میبینیم که هر چیزی خاصیتی دارد و حکمتی پشت آن نهفته است ولی ما متاسفانه بر اثر جهل و نادانی و تفکر غلط فقط ناراحتی ها و مشکلات و نکات منفی خود و دیگران را می بینیم و مدام در حال گله و شکایت از خدا ، هستی ، دیگران و خود هستیم و با افکار منفی برای خود مشکلاتی از قبیل بیماری های جسمی و روانی به وجود می آوریم. چه موقع نا امیدی سراغ ما می آید؟ زمانی که خواسته ای داریم و به خواسته مان نمی رسیم ، فکر می کنیم دنیا به آخر رسیده ، دست از تلاش برداشته ، در درون، خود را زندانی کرده و نه حوصله رفت وآمد داریم و از غذاخوردن ، تفریح ، استراحت ، کارکردن ، دیدن فیلم و ... لذت نمی بریم. حس ، بسته است حتی عشق و محبت درونی را نمی توانیم به خانواده خود داشته باشیم. زندگی را سیاه می بینیم. فکر می کنیم مشکلات فقط برای ما هست و دیگران این مشکل راندارند. نکته مهم دیگر وادی دوم این است که ما کسانی که از راه دزدی ، رشوه و ... ظاهرا زندگی مرفهی دارند را زرنگ می دانیم و خود را دست کم گرفته و بی عرضه حساب می کنیم.

جلسه با دعای اعضا به اتمام رسید.

سه شنبه آینده دستور جلسه سی دی کابوس یک و دوتاریخ : یکشنبه 6 آبان 1397 | 01:52 ب.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: :.