نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه مورخ 97/8/15 جلسه ششم از دور هشتم، سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی همسفر سعیده، استادی کمک راهنمای محترم همسفر فاطمه و دبیری همسفر الهه با دستور جلسه « رابطه یادگیری با معرکه‌گیری » رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


امیدوارم از این مکان مقدس و آموزش‌های کنگره بهترین استفاده را ببریم تا انشا الله از تاریکی و جهل رها شویم و خوشا به حال کسانی که عاشقانه در حال خدمت و آموزش گرفتن هستند.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر:

خداوند را شاکرم که باز توفیق پیدا کردم که در این جایگاه خدمت کنم. از راه دوردست کمک راهنمای عزیزم را می‌بوسم که اگر امروز من در این جایگاه خدمتی هستم به خاطر زحمات ایشان است.

در مورد دستور جلسه یادگیری و معرکه‌گیری اول باید گفت هدف از خلقت ما چیست؟ تا بتوانیم دستور جلسه را به‌خوبی بازکنیم؛ هدف از خلقت انسان آموزش و خدمت است و این دو باید باهم باشند و به‌تنهایی فایده‌ای ندارد.

یادگیری چگونه صورت می‌گیرد؟ شاید کسانی که دفعه اولشان است که با این دستور جلسه آشنا می‌شوند می‌گویند یادگیری برای بچه‌هاست، ولی در اصل یادگیری در تمام مراحل زندگی نیاز هست که باید تمام فکر، اندیشه و حواسم روی آن باشد تا نتیجه بگیرم در هر جایگاهی؛ مادری، همسری و...

چراگاهی اوقات دچار مشکلاتی می‌شویم؟ چون یادگیری ما ضعیف است، یعنی اصلاً نمی‌خواهیم یاد بگیریم که در یادگیری باید فرمان‌بردار خوبی هم باشیم.

وقتی در حال یادگیری هستیم ممکن است استاد سختگیری کنند که گاهی اوقات به دلیل اینکه کارم را درست انجام ندادم معرکه‌گیری کنم.

معرکه‌گیری در تمام مراحل زندگی اگر از یادگیری فاصله گرفتیم اتفاق می‌افتد.

اکثر مشاجراتی که در خانواده اتفاق می‌افتد به خاطر همین معرکه‌گیری‌های بی‌مورد است.

حال که به کنگره آمدیم و این فرصت به ما داده‌شده تا در کنار مسافرانمان آموزش بگیریم خدا را شاکرم چون آموزش‌ها در کنگره زن و مرد را هم‌زبان می‌کند، همدل می‌کند، یعنی چه؟ یعنی حرف یکدیگر را می‌فهمیم.

گاهی فکر می‌کنیم تنها مسافرانمان که اعتیاددارند مشکل‌دارند، آیا من همسفر مشکل ندارم؟ غیبت نمی‌کنم، تجسس در کار دیگران نمی‌کنم؟ حسادت ندارم؟ قیاس نمی‌کنم؟ خودپسند نیستم؟ کینه ندارم؟ پس باید اینجا روی خودم کارکنم.

رهجویی که سه جلسه راهنمایی خود را گذرانده و وارد لژیون شده باید فرمان‌بردار راهنما و مرزبان باشد، قوانین و حرمت‌ها را رعایت کند؛ چراکه هر چه گفتند به خاطر خودمان است چون آن‌ها این راه را رفته‌اند.

و رهجویی که سی دی نمی‌نویسد همه جور بهانه‌ای می‌گیرد.

معرکه‌گیری کی اتفاق می‌افتد؟ زمانی که انسان در جهل و نادانی باشد.

وقتی میگویند دو نفر فامیل نباید در یک لژیون باشند به خاطر خودشان است و اگر نافرمانی کردند ضربه‌اش به خودشان می‌خورد، می‌گویند صندلی‌ها را از جلو پرکنید، رهجوی بهانه‌گیر ناراحت می‌شود، و از همین‌جا غیبت شروع می‌شود یا با بغل‌دستی یا با دیگران، میگویند سبد را یاری کنید، بغل‌دستی‌اش را اشاره می‌کند تو را می‌گوید، یا بعد می‌گوید مرا گفت و معرکه‌گیری آغاز می‌شود.

ما در کنگره دودسته داریم؛ یک دسته افرادی که در حال خدمت کردن هستند که در حال یادگیری و آموزش گرفتن هستند که موفق می‌شوند و دسته دوم تماشاچی هستند که دائم از دیگران بهانه می‌گیرند که قطعاً پرت می‌شوند.

در مورد ورزش صبحگاهی که همه‌ی شعبات صبح روز جمعه باید ورزش داشته باشند که بعضی‌ها می‌گویند چرا صبح است؟ نمی‌شود بعدازظهر باشد؟ و بهانه‌هایی از قبیل خواب بودن بچه و... را می‌آورند.

امیدوارم از این مکان مقدس و آموزش‌های کنگره بهترین استفاده را ببریم تا انشا الله از تاریکی و جهل رها شویم و خوشا به حال کسانی که عاشقانه در حال خدمت و آموزش گرفتن هستند.
تاریخ : جمعه 18 آبان 1397 | 09:17 ب.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: :.