به نام قدرت مطلق الله

روز سه شنبه  مورخ97/8/15لژیون اول با حضور همسفران سفر اول ودوم با استادی کمک راهنما همسفر فاطمه ودبیری همسفر زهرا با دستور جلسه سی دی اعتماد راس ساعت ۱۹آغاز به کار کرد

خلاصه سخنان استاد

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر خداوند را سپاسگزارم که بار دیگر توفیقی حاصل شد تا درکنار شما باشم.

سی دی اعتماد یکی دیگر از سی دی های آموزشی است که حتما باید آن را گوش دهیم ودرزندگی کاربردیش کنیم.

با هر بار گوش کردن سی دی یک نکته جدید ومهم را یاد می گیریم.

سی دی اعتماد به ما آموزش میدهد که قبل از انجام هر عمل وهرکاری باید فکر کنیم ,تحقیق وبررسی شود.

 اکثر دعواهای خانوادگی ,دوستان , رفقا و خویشاوندان بر می گردد به این که به طرف مقابل اعتماد داریم در برابر معامله ,خرید وفروشی که با همدیگر داریم رسید ,چک و امضا و شاهد نمی گیریم.وقتی از کسی رسیدی بگیریم یا نوشته ای ,یا اثر انگشت صد سال هم ک بگذرد نمی تواند حق مان را بخورد.اعتماد وکنترل باید با هم باشد.یعنی قبل از اینکه اعتماد کنیم به فکر نتیجه وبعد از آن هم باشیم. اکثر قطع رابطه وقهر بین پدر وپسر ,خواهر وبرادر برای این است که بدون کنترل  اول به هم اعتماد می کنند ودر آخر اگر یکی از آن ها زد زیر قولش اینجا هست که پایشان به دادگاه ,وکیل ودادگستری باز می شود.حرمت ها ریخته می شود وشاید سال ها ویا تا آخر عمر شان با هم قهر باشند.ویا کینه همدیگر را به دل داشته وبه نسل آینده هم انتقال دهند.

انسان ها دو شخصیت دارند هم صفت بد هم صفت خوب.

در درون انسان ها دو فرشته به نام روح و جن ما را هدایت می کنند.

قدیما به ما می گفتند یک فرشته روی شانه راست ما هست ویک فرشته روی شانه چپ ما کارهای درست ونادرست را مینویسند.

ما نمی توانیم بگویم که روح در فلانی هست وجن در درون فلانی نیست  .انسان بر اثر اختیاری که دارد می تواند یکی را انتخاب کند یا حرف شنوی از جن ویا حرف شنوی از روح داشته باشد. .مثال :من می خواهم امروز خانه دوستم بروم آیا برم یا نروم  یا این را  بخورم یا نخورم ,این کار را بکنم یا نکنم. ,همیشه در بین دو راهی هستیم.

اگ همیشه ویژگی های یک طرف ببینیم کلاه رفته سرمان.

انسان ها دورو هستند مثل سکه من نمی توانم بگویم ک من این طرف سکه را قبول دارم  وآن طرف سکه را قبول ندارم.

جالبه وقتی ک درخت سبز می شود شکوفه می دهد حال وهوای طبیعت عوض می شود پاییز که می شود برگها می ریزد درختان از نظر ظاهر تغییر می کنندوبرای مرحله بعد آماده می شوند مدتی را در فصل زمستان برای کسب انرژی استراحت می کنندما آدم ها هم باید از طبیعت الگو.بگیریم.

وقتی ک ناامید می شوید بروید به یک درخت نگاه کنیدوقتی پاییز تمام برگها یش می ریزد وفصل بهار که می شود یواش یواش برگ ها رشد می کنند پایین درخت جوانه می زند

ما هم همین طور هستیم موقع  مشکلاتمانبا دقت تمام به هستی

طبیعت ,رشد وشکوفایی درختان ورکورد آن ها نگاه کنیم. رکود باید باشد تا مشکلات را بتوانیم حل کنیم .مثلامادری که می خواهد بچه ای را به دنیا بیاورد باید 9ماه بچه را در شکم تحمل کند وسختی ها را به دوش بکشد .گ این نه ماه مشکلات نبود لذت مادر بودن را نمی چشید.

ما اگرمشکلاتمان را به دیگران بگوییم

اگر دوست باشد  ناراحت می شود

اگر دشمن باشد خوش حال می شود.

 پس هیچ کس نمی تواند  مشکل کسی راحل کندیا نمک می ریزند روی زخم یا می گویند  آخی بیچاره خیلی ناراحت شدم که هر دو صورت برای ما منفعت ندارد اونی که آه کشید خیلی ناراحت شد درظاهر  با هات احساس هم دردی می کند  برای همین است  که می گویند مشکلاتتان را  با دیگران بیان نکنید .

یک نکته که آ قای مهندس  در سی دی گفتند درختان را قر قابی آبیاری کنید.  منظورشان  روش زندگی درست وعاقلانه است. سیستم کنگره روش درمانش قطره ای است تا مسافران به درمان برسند .در زندگی هم باید دخل مان با خرج مان یکی باشد در حد نیاز خرج کنیم تا به یک زندگی ایده ال برسیم پس انداز کردن وصرفه جویی را در هر مرحله زندگی داشته باشیم..در ادامه همسفران الهه ,زهرا وملیحه در مورد دستور جلسه از تجربه های خودشان واعتماد کردن بدون تفکر درست وصحیح مشارکت کردند.

 

جلسه با دعای اعضاءبه پایان رسید.

دستور جلسه هفته آینده سی دی منیت از آقای امین

 

نگارش همسفر ملیحه

تایپهمسفر فاطمهتاریخ : دوشنبه 21 آبان 1397 | 03:50 ب.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: :.