به نام قدرت مطلق

در باب دستورجلسه هفتگی: جهانبینی در ورزش

به قلم کمک راهنما همسفر فاطمهسلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر (کمک راهنما لژیون یکم):

همان‌گونه که همه اعضای کنگره اطلاع دارند پروسه درمان اعتیاد روی سه ضلع جسم، جهان‌بینی و روان صورت می‌گیرد. حال ممکن است برای بعضی مسافران و همسفرانی که  به‌تازگی وارد سیستم آموزشی کنگره شده‌اند سؤالی در ذهنشان به وجود آید که موضوع اعتیاد و درمان چه  ارتباطی  با ورزش دارد؟ مگر یک مصرف‌کننده توان حرکات ورزشی دارد؟ چرا باید ورزش کنیم؟ فایده ورزش در درمان و طول سفر چگونه است؟ اکثر افراد جامعه کنونی ازنظر جسمی مشکل‌دارند، چون زندگی‌های فعلی  ماشینی شده است کمتر فعالیت می‌کنند و بیشتر دغدغه کارهای روزمره رادارند.  تحرک، تغذیه نامناسب امروزی، افسردگی و ناامیدی بزرگ‌ترین مشکلات مردم جهان است. در اصل مشکلات بیماری‌های جسمی و روانی  نسبت به دوران گذشته بیشتر است.

از موقعی که سیستم کنگره فعالیت خود را شروع کرد آقای مهندس بارها و بارها در دستور جلسات و یا در سی‌دی‌هایشان مرتب در مورد اهمیت ورزش صحبت‌هایی داشتند. ورزش  در سفر اول  در پروسه درمان بهتر جواب می‌دهد  چون مکمل درمان است مسافرانی که در سفر اول رشته ورزشی دارند نسبت به کسانی که ورزش نمی‌کنند از حال خوبی برخوردارند. اعضای کنگره باید ورزش کنند. تا سیستم ازکارافتاده بدن بهتر به روال اولش برگردد. هر وسیله نقلیه که کار بیشتری بکند بیشتر هم آسیب می‌بیند ولی در انسان قضیه برعکس است هرچه جسم در حال کار و کوشش و فعالیت باشد  سالم‌تر است. اگر دست‌وپایی شکسته باشد و گچ بگیرند بعد از مدتی آن عضو بدن تحرک ندارد و نسبت به عضو سالم دیگر بدن ضعیف و لاغر می‌شود. یک کوزه‌گر هرچه کوزه را ورز می‌دهد آن کوزه محکم‌تر می‌شود. اکثر افراد استخوان پوکی دارند و با کوچک‌ترین ضربه ممکن است که شکستگی به وجود آید. براثر عدم تحرک استخوان‌ها معضلات بدن ضعیف می‌شود. اگر کسی هم دوست ندارد و یا به هر دلیلی نمی‌تواند رشته ورزشی داشته باشد حداقل باید یک برنامه منظم  پیاده‌روی روزانه داشته باشد. برای خانم‌ها روزانه پنج هزار قدم و برای آقایان حدود هشت هزار قدم لازم است. برای ورزش کردن سن و سال، لاغری و چاقی ندارد. برای همه افراد الزامی است که برای داشتن تنی سالم، آرامش و تعادل نسبی در جسم  در حال تحرک  باشد. قدیمی‌ها می‌گفتند عقل سالم در بدن سالم است؛ یعنی وقتی بدن سالم باشد عقل هم دستور و فرمان درست می‌دهد.

در سی دی مال آقای مهندس فرمودند: که یکی از پزشکان به ایشان گفته بودند که راه‌حل  برای درمان یبوست فقط  پیاده‌روی است که باعث می‌شود روده‌ها ماساژ داده شوند. ورزش در حس و حال خوب تأثیر دارد. سطح انرژی بالا می‌رود، اعتمادبه‌نفس بیشتری به دست می‌آید. دستور جلسه امروز ربط دارد به جسم و جهان‌بینی یعنی من باید از خودم سؤال کنم چرا باید ورزش کنم؟ چرا باید برای جسم خود ارزش قائل باشم؟ فایده و ضرر آن را بررسی کنم و جواب سؤال را خودم پیدا کنم. قوانین آن را بلد باشم.

فعالیت‌های ورزشی در کنگره در سال ۱۳۸۳ شروع به کارکرد و تا الآن حدود ۱۸ رشته ورزشی در تمام شعبات در حال فعالیت هستند. هدف ورزش در کنگره بردوباخت نیست، اول رسیدن به حال خوش و رسیدن به تعادل نسبی است و دوم کمک بیشتر به اهداف کنگره و رساندن پیام به سراسر جهان است که متوجه شوند اعتیاد درمان دارد و حتی بعد از درمان هم می‌توانند قهرمان شوند و در رشته‌های ورزشی بسیار سخت مانند راگبی می‌توانند مدال کسب کنند و موفق شوند و مهم‌تر از همه نظم و انضباط، ادب و احترام و رعایت حرمت و قوانینی است که بچه‌های کنگره که درتیم شرکت می‌کنند رعایت کرده و می‌توانند جلب‌توجه دیگران شوند. هر جا مسابقه‌ای باشد آخرش با دعوا، جروبحث و فحش دادن به مربی و داور تمام می‌شود. اصلاً کنترل روی خود ندارند، زود به هم می‌ریزند، بعد هم  یا جریمه می‌شوند و یا از بازی دوره بعد محروم می‌شوند ولی خدا را شکر که تمام شعبات کنگره روز جمعه همه اعضاء در پارکی که مشخص‌شده است خیلی خوب و منظم بازی می‌کنند بدون اینکه کوچک‌ترین مشکلی به وجود آید چون همه آموزش گرفتند و از یک قانون پیروی می‌کنند. بردوباخت مفهومی ندارد هدف آموزش است و اگر نقطه‌ضعفی هم باشد برای تقویت آن تلاش می‌کنند تا برطرف شود. تمام برنامه‌های ورزشی در کنگره سر ساعت و سروقت مشخص بدون تأخیر و در بدترین شرایط آب‌وهوایی هم که باشد انجام می‌گیرد. این یعنی جهان‌بینی ورزشی و شعار اعضای کنگره این است که یا می‌بریم یا می‌آموزیم و نام جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ به‌عنوان باشگاه فرهنگی ورزشی ثبت گردید.

خدمت دیده‌بان ورزش بخش همسفران سرکار خانم آنی کماندار خدا قوت  عرض می‌کنم امیدوارم بابت قدمی که در این راستا برداشته‌اند موفق  و مؤید باشند.تاریخ : چهارشنبه 12 دی 1397 | 10:13 ق.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: :.